Na stránkách Zdarma.org jsme před nějakou dobou prezentovali zajímavou online službu pro převod souborů a dokumentů ve formátu PDF do Wordu. Před přidání jsme ji testovali, ale v komentářích pod článkem se nám následně ozvali někteří návštěvníci, že služba jim nefunguje. Proto jsme se vše nyní jal znovu vyzkoušet. A verdikt: vše funguje.

Pro využití a ozkoušení online konverzní služby Convert PDF to Word jsem si zvolil PDF dokument prezentující MBA studium na Vysoké škole báňské v Ostravě. Dokument je totiž na první pohled zajímavě strukturován – nejde o žádný pouhý čistý text.

První pokus o převod dopadl tak, že jsem nahrál soubor a nic se “nestalo”. Nahrání jsem opakoval a opravdu okamžitě na mě vyskočilo okénko pro uložení souboru ve formátu Wordu (.DOC). Byl v něm převedený daný leták. Následně jsem jej otevřel v textovém editoru Open Office (který používám) a musím říci, že dokument byl na 98 – 99% zdela stejný jako PDF. Text byl veškerý bezchybně převeden a navíc i stejně rozmístěný. To, že nebyl 100% navíc mohlo být způsobeno i tím, že si jej prohlížím v OpenOffice a ne v samotném MS Wordu.

Již z minulých pokusů vím, že služba Convert PDF to Word nemá žádný problém s převodem PDF textových dokumentů do Wordu. Pokus jsem prováděl tak, že jsem v OpenOffice vytvořil textový dokument, který jsem uložil do PDF a následně jej za pomocí této online služby převodel zpět do Wordu. Výsledek byl 100%.

Pokud tedy potřebujete kdykoliv převést jakýkoliv dokument nebo soubor z PDF do Wordu vřele doporučuji tuto službu. Podobné služby a programy najdete i pod tagem převod PDF do Wordu.

Aktualizace: Pokud se chcete sami rychle přesvědčit jak služba převádí, podívejte se na náš článek Test online převodu PDF do Wordu.

Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
© 2016 Blog Zdarma.org